Miód rzepakowy kremowany 950g

Wysyłka w: ok 2-7 dni
Cena: 34,99 zł 34.99
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Miód pszczeli rzepakowy kremowany

Mazury są obszarem, gdzie dominują tereny rolnicze, a uprawa rzepaku na dużych powierzchniach sprawia, iż możemy pozyskać miód będący czystym miodem rzepakowym. Nasz miód rzepakowy poddajemy kremowaniu, czyli mechanicznemu zmiksowaniu, dzięki czemu nabiera on gładkiej, kremowej konsystencji idealnej do posmarowania na kromce chleba oraz nadaje mu aksamitny smak. Kremowanie gwarantuje zachowanie 100% właściwości zdrowotnych miodu.

Miód rzepakowy należy do ulubionych miodów Polaków - jego łagodny i delikatny smak sprawia, iż bardzo lubią go także dzieci.
Wśród właściwości zdrowotnych miodu rzepakowego najsłynniejszy jest jego znakomity wpływ na układ krążenia i jest zalecany w chorobach niewydolności mięśnia sercowego oraz nadciśnienia.

rzepak i ja

Miód rzepakowy na co pomaga? Właściwości lecznicze miodu rzepakowego

  • najczęściej zalecany dla osób z problemami układu krążenia, niewydolności serca, miażdżycy
  • duża zawartość cukrów prostych ułatwia regenerację organizmu po intensywnym wysiłku lub chorobie
  • pomocny w leczeniu układu pokarmowego - wątroby, trzustki, dwunastnicy, wrzodów żołądka
  • wspomaga leczenie przy infekcjach gardła, nosa i oskrzeli, łagodzi kaszel
  • stymuluje układ odpornościowy

Miód rzepakowy właściwości i cechy

  • kolor: po skrystalizowaniu biały
  • zapach: delikatny, łagodny
  • smak: bardzo słodki, delikatny
  • krystalizacja: bardzo szybka; kremowany dla uzyskania gładkiej konsystencji

Jak spożywać miód rzepakowy kremowany?

Miód, podobnie jak wszystkie naturalne produkty, najlepiej działa na organizm, gdy jest spożywany regularnie przez dłuższy czas. Jest bardzo dobrym nawykiem zjeść miód na śniadanie z kromką chleba lub białego sera. Dzięki kremowaniu miód rzepakowy ma konsystencję pozwalającą łatwo go rozsmarować łyżką lub nożem.
Miód rzepakowy ma bardzo wysoką zawartość cukrów prostych dzięki czemu jest bardzo słodki i idealnie nadaje się jako naturalny słodzik do wszystkich kuchennych przysmaków. Można nim słodzić herbatę, kawę i wszelkiego rodzaju ciepłe napary.

Krystalizacja miodu

Krystalizacja miodu jest naturalnym zjawiskiem i każdy dobry miód ulega krystalizacji. Jej przebieg zależy od gatunku miodu, np. miód rzepakowy staje się “gęsty” już po kilku dniach od wybrania z ula, a miód akacjowy pozostaje w postaci płynnej nawet przez rok. Różna jest także konsystencja skrystalizowanego miodu, np. miód klonowy jest bardzo “aksamitny”, podczas, gdy miody spadziowe mają wyraźnie wyczuwalne kryształki i potrafią rozdzielić się na warstwę skrystalizowaną i płynną. Nie należy wyciągać pochopnych wniosków o jakości miodu patrząc tylko na sposób w jaki skrystalizował, gdyż można łatwo się pomylić.
Każdy miód można przywrócić do płynnej postaci poprzez podgrzewanie, np. wstawiając słoik do garnka z ciepłą wodą, ale należy zwrócić, aby nie przegrzać go powyżej 42 stopni Celsjusza, gdyż wtedy traci swoje zdrowotne właściwości.

Jak przechowywać miód?

Miód przechowywany w dobrych warunkach - w zacienionym i suchym miejscu w odpowiedniej temperaturze - bez problemu może być przechowywany latami. Optymalnym i praktycznym rozwiązaniem jest przechowywanie go w szczelnie zakręconym słoiku (dostęp wilgoci powoduje fermentację) w temperaturze około 8-18 stopni Celsjusza, czyli np. w piwnicy lub spiżarni. Miód przeznaczony do codziennej konsumpcji może stać w kuchennej szafce i nie ma potrzeby trzymać go w lodówce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl